Angajații aeroportului Palma de Mallorca intră în grevă pentru următoarele 24 de ore, din cauza lipsei de personal

Angajații aeroportului Palma de Mallorca intră în grevă pentru următoarele 24 de ore, din cauza lipsei de personal

Turiștii români care au programate vacanțe în Spania în această săptămână, în special în insulele Baleare, se vor confrunta cu perturbări majore pe rețeaua de transport aerian. Aeroportul din Palma de Mallorca, unul dintre cele mai aglomerate hub-uri europene pe timp de vară, se pregătește pentru o zi de haos total miercuri, 17 iunie 2026, […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea