Salvamontiștii cer decență: Nu mai aruncați coji de semințe și deșeuri pe munte!

Salvamontiștii cer decență: Nu mai aruncați coji de semințe și deșeuri pe munte!

Salvamontiştii din Zărneşti atrag atenţia că seminţele aruncate pe jos par să fi devenit în ultima vreme o "modă" pe care unii turişti, care au trecut pe la bazele din Plaiul Foii, Prăpăstiile Zărneştilor şi Curmătura, au adus-o cu ei pe munte din oraş.


Citește articolul complet pe Jurnalul National

Alte știri din Jurnalul National