România, lovită de fenomene extreme! Caniculă sufocantă de 36°C urmată de furtuni violente

România, lovită de fenomene extreme! Caniculă sufocantă de 36°C urmată de furtuni violente

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică și mai multe avertizări Cod galben de caniculă, disconfort termic accentuat și furtuni, valabile în perioada 21-24 iunie. Temperaturile vor urca până la 36 de grade Celsius în vestul țării.


Citește articolul complet pe Jurnalul National

Alte știri din Jurnalul National