Premierul britanic și-a anunțat demisia

Premierul britanic și-a anunțat demisia

Premierul britanic, Keir Starmer, a anunțat luni că va demisiona din funcția de șef al guvernului și a promis că va face tot ce-i stă în putere pentru a gestiona un transfer ordonat al puterii, relatează Reuters. 


Citește articolul complet pe Jurnalul National

Alte știri din Jurnalul National