Orașul-fantomă din Italia, abandonat peste noapte de 20.000 de oameni. Ce i-a pus pe fugă pe locuitori

Orașul-fantomă din Italia, abandonat peste noapte de 20.000 de oameni. Ce i-a pus pe fugă pe locuitori

Un oraș italian pare că a rămas blocat în timp. Casele sunt încă mobilate, mesele au rămas întinse, iar jucăriile copiilor stau acolo unde au fost lăsate în urmă cu 15 ani.


Citește articolul complet pe Jurnalul National

Alte știri din Jurnalul National