Modificare majoră în Codul Rutier: Senatul a votat eliminarea amenzilor dacă uiți permisul sau talonul acasă

Modificare majoră în Codul Rutier: Senatul a votat eliminarea amenzilor dacă uiți permisul sau talonul acasă

Deputatul USR Alexandru Dimitriu a anunțat că Senatul a adoptat inițiativa legislativă pe care a depus-o pentru eliminarea sancțiunilor aplicate șoferilor care nu au asupra lor permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare.


Citește articolul complet pe Jurnalul National

Alte știri din Jurnalul National