George Simion tranșează discuțiile cu Veștea: Un pas spre normalitate, dar nu votăm Guvernul

George Simion tranșează discuțiile cu Veștea: Un pas spre normalitate, dar nu votăm Guvernul

Președintele partidului AUR, George Simion, a declarat luni seara, după discuțiile cu premierul desemnat Adrian Veștea, că formațiunea pe care o conduce va vota pentru învestirea Guvernului, doar dacă președintele Nicușor Dan va face clarificări privind poziția sa față de AUR.


Citește articolul complet pe Jurnalul National

Alte știri din Jurnalul National