Temperaturi de 37 de grade prognozate în următoarele două săptămâni. Unde va fi caniculă

Regimul termic va intra într-un proces de încălzire treptată, pe parcursul intervalului 22 iunie – 5 iulie, la nivelul întregii țări, când maximele vor ajunge la 36-37 de grade, în unele regiuni, timp în care se vor semnal, pe alocuri, averse slabe cantitativ, arată prognoza publicată, luni, de Administrația Națională de Meteorologie (ANM), scrie Agerpres. …


Citește articolul complet pe Hotnews

Alte știri din Hotnews