Șoferii care își uită acasă actele mașinii pot scăpa de amendă. Modificări importante votate de senatori

Senatul a adoptat un proiect de lege prin care șoferii care nu au asupra lor permisul de conducere și talonul mașinii pot scăpa de amenzi, a anunțat deputatul USR Alexandru Dimitriu. Acumt, șoferii care nu pot prezenta actele polițiștilor care îi opresc sunt sancționați cu 6-8 puncte de amendă. „Nu vei mai fi amendat dacă …


Citește articolul complet pe Hotnews

Alte știri din Hotnews