Primăria Capitalei ia un împrumut uriaș pentru modernizarea transportului public. Ce va face cu banii

Primăria Capitalei vrea să împrumute până la 350 milioane de euro de la BERD, pe 20 de ani, pentru investiții în transportul public. Consiliul General și-a dat vineri acordul.  Banii vor fi folosiți în principal pentru a cofinanța partea Primăriei Capitalei pentru proiectele de reabilitare a celor 50 km de linie de tramvai, achiziția de …


Citește articolul complet pe Hotnews

Alte știri din Hotnews