Nicușor Dan, într-o nouă deplasare externă. La ce summit participă joi

În plină criză politică în țară, președintele Nicușor Dan merge joi, 25 iunie, în Polonia. Șeful statului participă la Summitul Flancului Estic şi va avea o întâlnire cu fostul președinte polonez Lech Walesa, a anunțat miercuri Administrația Prezidențială. Conform agendei publicate de Palatul Cotroceni, Nicușor Dan va participa, începând cu ora 13:30, la Summitul Flancului …


Citește articolul complet pe Hotnews

Alte știri din Hotnews