Mărturii după cutremurele din Venezuela: „Mă simțeam de parcă eram în apă / Un vuiet puternic venea din pământ”

Supraviețuitorii celor două cutremure cu magnitudinea de peste 7 din Venezuela au descris teroarea prin care au trecut în timp ce clădirile crăpau și se cutremurau în jurul lor, iar oamenii alergau țipând pe străzi. Primul cutremur, cu o magnitudine de 7,2, s-a produs la ora 18:04 ora locală (01:04 în România) la o adâncime …


Citește articolul complet pe Hotnews

Alte știri din Hotnews