Jumătate de țară se află astăzi sub alertă de caniculă. Județele care intră sub cod galben de furtuni

Jumătatea vestică a țării se află sub alertă cod galben de temperaturi deosebit de ridicate și caniculă, până diseară, la ora 21.00. În același timp, meteorologii au emis și alerte de furtuni puternice, valabile până luni seară în mai multe județe. Potrivit ANM, duminică (21 iunie) este cod galben de caniculă în Banat, Crișana, Maramureș, Oltenia, …


Citește articolul complet pe Hotnews

Alte știri din Hotnews