Zgârie-norii din Seattle se uită la meci, noi ne uităm în trecut

Zgârie-norii din Seattle se uită la meci, noi ne uităm în trecut

În timp ce bosniacii își trăiesc visul american pe o arenă SF, noi rămânem cu gustul amar al acelei reprize secunde catastrofale de la Zenica. Povestea din spatele stadionului care și-a pierdut identitatea pentru o lună de fotbal. La Zenica, în seara aceea de coșmar, România conducea Bosnia cu 1-0 la pauză. Totul părea, pentru câteva zeci de minute, realizabil. Calificarea era la lungimea a 45 de minute. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor