Zeul shooterelor de pe Twitch explică de ce europenii domină americanii în Counter-Strike

Zeul shooterelor de pe Twitch explică de ce europenii domină americanii în Counter-Strike

Un fost star al scenei profesioniste nord-americane de Counter-Strike și-a exprimat clar poziția într-o dezbatere veche – dar nu de partea regiunii sale.Când vine vorba despre gaming competitiv, una dintre cele mai vechi dispute este despre care regiune este superioară: America de Nord sau Europa?În cazul Counter-Strike, fostul jucător profesionist și popularul streamer de pe Twitch, Michael "shroud" Grzesiek, are un răspuns clar – Europa domină. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor