Zece luptători români participă la Campionatele Mondiale de la Zagreb

Zece luptători români participă la Campionatele Mondiale de la Zagreb

România a trimis o delegație de zece luptători la Campionatele Mondiale de la Zagreb, competiție care debutează sâmbătă. Primul român care intră în concurs este Omar Sarem la lupte libere, categoria 125 kg. Luptătorii români participă între 13 și 21 septembrie la cea mai importantă competiție a sezonului, Campionatele Mondiale, care anul acesta au loc la Zagreb, în Croația. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor