Viitorul U19 a pierdut la Zurich, dar s-a calificat mai departe » Pe cine ar putea întâlni în următorul tur

Echipa U19 a Viitorului a pierdut manşa retur a disputei cu FC Zurich din turul II al UEFA Youth League, scor 0-2. Golurile elveţienilor au fost reuşite de Ribeiro şi Xhemajli, în minutele 14 şi 19.  În ciuda înfrângerii, tinerii jucători ai Viitorului s-au calificat mai departe, după victoria zdrobitoare din meciul tur, când s-au impus cu 5-0. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor