Un român prezent la Glasgow povestește cum au stat lucrurile cu eșarfele de 15 lire impuse fanilor FCSB: „Mi-au spus să schimb lirele scoțiene, că ei merg cu banii în țară”

Un român prezent la Glasgow povestește cum au stat lucrurile cu eșarfele de 15 lire impuse fanilor FCSB: „Mi-au spus să schimb lirele scoțiene, că ei merg cu banii în țară”

Un suporter român prezent joi seara în peluza oaspeților la Rangers - FCSB 4-0 a povestit experiența trăită pe Ibrox Park, vorbind inclusiv despre ipostaza ce le-a adus o avalanșă de critici liderilor din Peluza Nord. Aceștia sunt arătați cu degetul pe motiv că le-ar fi impus celor care voiau să-și cumpere bilete obligativitatea de a-și achiziționa și câte o eșarfă în valoare de 15 lire, acuzație negată cu vehemență de Gheorghe Mustață. Peste 2. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor