Un fotbalist de la Dinamo, propus la echipa națională: „Este un jucător complet, merită!”

Un fotbalist de la Dinamo, propus la echipa națională: „Este un jucător complet, merită!”

Paul Anton (29 de ani), mijlocașul central al lui Dinamo, a fost propus la echipa națională de către Florentin Petre (44), fost căpitan al „câinilor roșii”. Evoluțiile lui Paul Anton de la revenirea la Dinamo l-au impresionat pe Florentin Petre, jucător emblematic al alb-roșilor. Petre, antrenor la Dacia Unirea Brăila în prezent, spune că Anton este un jucător pe care echipa națională să se bazeze. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor