Un fost jucător de la CFR Cluj, plecat în această iarnă din Gruia, vorbește despre experiența prin care a trecut în România: „Din cele 6 luni petrecute la Cluj, 3 am stat la hotel”

Un fost jucător de la CFR Cluj, plecat în această iarnă din Gruia, vorbește despre experiența prin care a trecut în România: „Din cele 6 luni petrecute la Cluj, 3 am stat la hotel”

Vito Hammershoy-Mistrati (30 de ani), fostul mijlocaș danez al celor de la CFR Cluj, plecat în această iarnă din Gruia, a vorbit despre experiența prin care a trecut în România.  Fotbalistul nordic a spus că în România a trecut prin experiențe de care se va folosi în carieră. De asemenea, Vito Hammershoy-Mistrati a mai declarat că a fost greu să fie departe de familie, în 3 din cele 6 luni petrecute la Cluj-Napoca locuind într-un hotel. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor