Un fost jucător cu 300 de meciuri la Borussia Dortmund va deveni noul director sportiv general

Un fost jucător cu 300 de meciuri la Borussia Dortmund va deveni noul director sportiv general

Lars Ricken, care se ocupă de echipele de tineret ale Borussiei Dortmund din 2021, va deveni „director sportiv general" al clubului începând cu 1 mai, cu un nou contract valabil până în iunie 2027. Hans-Joachin Watzke, preşedintele clubului, îşi anunţase intenţia de a nu mai gestiona afacerile sportive ale clubului începând din vară, cu o plecare definitivă în 2025. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor