Ultrașii radicali din „Uniți sub Tricolor” au postat ce vor face la România - Kosovo: „Sunt oprimați și terorizați continuu. Vom da o tentă pozitivă și filantropică”

Ultrașii radicali din „Uniți sub Tricolor” au postat ce vor face la România - Kosovo: „Sunt oprimați și terorizați continuu. Vom da o tentă pozitivă și filantropică”

Uniți sub Tricolor, facțiunea dură a ultrașilor care susțin naționala României, anunță o acțiune umanitară în preajma și în timpul meciului cu Kosovo, programat vineri seara, de la ora 21:45. La precedentul meci de la București contra celor din Kosovo, teritoriu pe care România nu îl recunoaște ca stat, mesajele afișate de ultrașii români și scandările acestora - „Kosovo e Serbia” - au provocat întreruperea meciului. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor