Ultrașii Petrolului, derapaje în meciul cu Rapid » Bannere rasiste afișate în peluză: „Nu mai vindeți flori și fier, v-ați mutat pe mobilier”

Ultrașii Petrolului, derapaje în meciul cu Rapid » Bannere rasiste afișate în peluză: „Nu mai vindeți flori și fier, v-ați mutat pe mobilier”

Cei 11.500 de fani prezenți la Petrolul - Rapid au creat o atmosferă incredibilă. Dar au avut și momente în care au depășit limita și au afișat mesaje rasiste. Suporterii ploieșteni au afișat la începutul meciului o scenografie impresionantă, cu referire la filmul „Coșmar pe Strada Elm”. „Coșmarul continuă pe Strada Latină”, au scris suporterii. Și ulterior au aruncat cu torțe și petarde, meciul fiind întrerupt câteva minute. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor