Ultrașii lui FC Magdeburg au vandalizat un stadion nou-nouț în Polonia: „Au fost mai aproape de porcii din hale decât de oameni”

Ultrașii lui FC Magdeburg au vandalizat un stadion nou-nouț în Polonia: „Au fost mai aproape de porcii din hale decât de oameni”

FC Magdeburg a fost invitata lui Odra Opole la inaugurarea noului său stadion, dar huliganii germani au făcut prăpăd. Circa 1.500 de fani au însoțit-o pe FC Madeburg în Polonia. Înaintea și în timpul partidei atmosfera a fost „de sărbătoare”, potrivită momentului. Însă la final, acestora „le-au sărit siguranțele”, după ce s-au certat cu forțele de ordine. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor