Ubisoft a fost dat în judecată de gameri pentru închiderea jocului The Crew

Ubisoft a fost dat în judecată de gameri pentru închiderea jocului The Crew

Jucătorii jocului The Crew au intentat un proces împotriva Ubisoft pentru retragerea suportului pentru joc și, astfel, pentru faptul că l-au făcut imposibil de jucat. După închiderea serverelor pentru The Crew, făcând ca jocul să nu mai poată fi accesat, Ubisoft a fost dat în judecată de gameri. Deși majoritatea jucătorilor au putut accepta încheierea modului multiplayer, problema principală a fost faptul că modul single-player a devenit, de asemenea, imposibil de jucat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor