Trio strălucitor la malul mării » Medaliații olimpici ai României de la Paris au promovat la Constanța o probă care se află în programul de la Los Angeles 2028

Trio strălucitor la malul mării » Medaliații olimpici ai României de la Paris au promovat la Constanța o probă care se află în programul de la Los Angeles 2028

Roxana Anghel (argint la dublu rame, aur la cu barca de 8 plus 1) Gianina Van Groningen (argint la dublu vâsle, categorie ușoară) și Marian Enache (aur la dublu vâsle) au venit cu medaliile la gât la deschiderea Campionatelor Naționale de canotaj pe mare. Plaja din Constanța a strălucit vineri, chiar dacă norii plumburii au dominat atmosfera de sfârșit de august. Două medalii de aur și alte două de argint au luat ochii tuturor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor