Tricourile galbene au invadat stadionul „Ernst Happel” » Românii le-au dat KO organizatorilor: peste 15.000 la meci

Tricourile galbene au invadat stadionul „Ernst Happel” » Românii le-au dat KO organizatorilor: peste 15.000 la meci

După ce românii au cucerit Germania la Campionatul European de anul trecut, în această seară suporterii echipei naționale le-au dat KO organizatorilor austrieci cumpărând mult mai multe bilete decât cele oficiale, în toate zonele stadionului. Fanii României au pus stăpânire pe Viena și au „acaparat” atmosfera pe stadionul „Ernst Happel”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor