Tribuna a II-a de la stadionul Dinamo a început să fie demolată, urmează peluza „Cătălin Hîldan” » Avem imagini de pe șantier

Tribuna a II-a de la stadionul Dinamo a început să fie demolată, urmează peluza „Cătălin Hîldan” » Avem imagini de pe șantier

Demolarea stadionului Dinamo a început efectiv, marcând sfârșitul unei ere încărcate de istorie. Structurile vechi de beton se prăbușesc rând pe rând, utilajele lucrează fără oprire, iar tribunele care au găzduit mii de suporteri dispar sub ochii tuturor, făcând loc viitorului stadion de peste 25.000 de locuri. S-a terminat cu vorbăria: demolarea stadionului Dinamo a început efectiv. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor