Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!

Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!

Alexi Pitu (24 de ani) a revenit în Superliga, la mai bine de 3 ani de când Hagi îl vindea pentru 2 milioane de euro! Mijlocașul ofensiv a fost prezentat oficial astăzi la UTA Arad. Pitu a semnat pe un sezon, din postura de jucător liber de contract. Fostul internațional de tineret a jucat ultima dată la Vejle, în prima ligă din Danemarca. În stagiunea trecută a avut doar 8 apariții, toate în sezonul regular. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor