Transfer la Dinamo! „Câinii” l-au legitimat pe fostul jucător de la Inter

Transfer la Dinamo! „Câinii” l-au legitimat pe fostul jucător de la Inter

Dinamo l-a transferat pe Patrick Olsen (30 de ani), mijlocaș ofensiv danez, care a evoluat ultima oară pentru Slask Wroclaw, locul 17 din campionatul Poloniei. Anunțul a fost făcut prin intermediul aplicației „Dinamo 1948”. Fotbalistul a început fotbalul la Brondby, și-a terminat junioratul la Inter Milano și a mai evoluat pentru Haugesund, Lens și Grasshopper. El s-a întors ulterior în Danemarca, unde a jucat pentru FC Helsingor, Aalborg și Aarhus. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor