Tony nu a mai suportat umilința și a răbufnit: „Mi-e rușine! Cine nu e fericit să plece! Unii suporteri nu mănâncă pentru a veni la meci”

Tony nu a mai suportat umilința și a răbufnit: „Mi-e rușine! Cine nu e fericit să plece! Unii suporteri nu mănâncă pentru a veni la meci”

Tony da Silva (43 de ani), antrenorul de la Poli Iași, și-a făcut praf jucătorii, după ce echipa lui a fost umilită de Hermannstadt, scor 2-6, în runda #8 din Superliga. Tony le-a reproșat fotbaliștilor săi faptul că nu au avut mentalitatea potrivită în acest meci. Le-a cerut elevilor săi să își schimbe atitudinea la următoarele meciuri, altfel sunt liberi să plece de la Poli Iași. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor