Surpriza plăcută de la Paris » Judoka Alex Creț și-a câștigat primul meci de la Jocurile Olimpice, în fața maghiarului aflat pe locul 5 în lume

Surpriza plăcută de la Paris » Judoka Alex Creț și-a câștigat primul meci de la Jocurile Olimpice, în fața maghiarului aflat pe locul 5 în lume

Alex Creț, singurul judoka român prezent pe tatami la Jocurile Olimpice, a debutat astăzi la Paris, înfruntându-l în turul eliminator, în limitele categoriei 90 de kilograme, pe maghiarul Krisztian Toth. Românul a produs surpriza și merge în optimi, următorul tur fiind programat tot azi. Corespondentul GSP a asistat la duelul din Arena Champ-de-Mars, iar la final a dialogat cu sportivul de 22 de ani. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor