Surpriză în Cupa României la baschet feminin » Deținătoarea trofeului a fost eliminată

Surpriză în Cupa României la baschet feminin » Deținătoarea trofeului a fost eliminată

Finala Cupei României se va disputa luni, de la ora 19:00, între CSM Târgoviște și CSM Constanța, după ce echipa de la malul Mării Negre s-a impus cu 88-80 în penultimul act în fața lui Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe. CSM Constanța este echipa momentului în baschetul feminin din România, reușind să o învingă pe Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe, care a dominat întrecerea internă în ultimii ani, și în campionat și în Cupa României. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor