Situație incredibilă în Franța » Clubul dă în judecată propriii suporteri

Situație incredibilă în Franța » Clubul dă în judecată propriii suporteri

Conducerea clubului Lille inițiază acțiuni legale, exprimându-și nemulțumirea profundă față de comportamentul unei părți a suporterilor săi în timpul meciurilor cu Steaua Roșie și Strasbourg. În timpul acestor partide, suporterii francezi au scandat insulte rasiste și au folosit un limbaj de ură. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor