Singurul selecționer care a dus Bosnia la Cupa Mondială nu se teme de România: „Națională care poate fi bătută”

Singurul selecționer care a dus Bosnia la Cupa Mondială nu se teme de România: „Națională care poate fi bătută”

Safet Susic (69 de ani), singurul selecționer care a dus naționala Bosniei și Herțegovinei la Cupa Mondială, în 2014, a analizat grupa din preliminariile pentru CM 2026 și a afirmat că naționala lui a avut noroc, spunând că în orice moment atât naționala României, cât și a Austriei, ar putea fi învinse. România a fost distribuită la tragerea la sorți în Grupa H, alături de Austria, Bosnia, Cipru și San Marino. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor