Singurul ciclist român calificat nu și-a putut termina cursa la Jocurile Olimpice » Scos din competiție pe baza „Regulii 80”

Singurul ciclist român calificat nu și-a putut termina cursa la Jocurile Olimpice » Scos din competiție pe baza „Regulii 80”

Ede-Karoly Molnar, singurul reprezentant al României în probele de ciclism de la Jocurile Olimpice, nu și-a putut termina cursa de azi din motive tehnice, astfel că aventura lui olimpică a luat sfârșit. Molnar, 28 de ani, luase startul, de la 15:10, în cursa de mountain-bike, cross-country. Plecat în concurs de pe locul 33, Molnar a avut parte de un început încurajator, reușind să avanseze poziții bune și să încheie prima tură pe locul 14. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor