Simona Halep, eliminată în primul tur de la Hong Kong după ce a pierdut 6 game-uri consecutive în setul secund

Simona Halep, eliminată în primul tur de la Hong Kong după ce a pierdut 6 game-uri consecutive în setul secund

Simona Halep (33 de ani, locul 883 WTA), beneficiară unui wildcard, a fost învinsă în primul tur al turneului WTA 250 de la Hong Kong de Yue Yuan (26 de ani, 44 WTA) cu 6-3, 6-3. Simona a condus cu scorul de 3-0 în setul secund, dar a pierdut apoi 6 game-uri consecutive și a părăsit competiția încă din primul tur. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor