Și-a luat permisul de conducere DUPĂ CE a făcut pasul în Formula 1!

Și-a luat permisul de conducere DUPĂ CE a făcut pasul în Formula 1!

Pilotul italian Andrea Kimi Antonelli, 18 ani, a anunțat că și-a luat permisul standard, la cinci luni după ce a semnat un contract cu echipa de F1 Mercedes, pentru a-l înlocui pe Lewis Hamilton, care a plecat la Ferrari. Antonelli și-a câștigat dreptul de a circula la volan ca orice muritor de rând la scurt timp după ce a primit licența de a pilota bolizi de Formula 1 și cu puțin înainte de a-și face debutul în Marele Circ. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor