Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat Cupa României pentru a 9-a oară » Victorie la 21 de puncte pentru formația din Covasna

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat Cupa României pentru a 9-a oară » Victorie la 21 de puncte pentru formația din Covasna

ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe a câștigat Cupa României la baschet feminin, după o finală cu CSM Târgoviște, scor 64-43. Trupa din Covasna și-a adjudecat trofeul pentru a 9-a oară și pentru prima oară în fața echipei dâmbovițene. Duminică, 2 martie, în Sala Sporturilor „Victoria” din Arad, s-a disputat finala Cupei României, între ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe și CSM Târgoviște. În semifinale, cele două formații au trecut de CSM Constanța și de FCC UAV Arad. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor