Ședință de urgență după scandalul care a zguduit gimnastica românească: „Nu ascundem faptul că am greșit! Multe nereguli semnalate”

Ședință de urgență după scandalul care a zguduit gimnastica românească: „Nu ascundem faptul că am greșit! Multe nereguli semnalate”

Gimnastica românească a fost zguduită la începutul acestei săptămâni, după ce Denisa Golgotă, 23 de ani, a făcut o serie de acuzații incredibile și a depus o plângere pentru hărțuire fizică și psihologică. La două zile de la seria de dezvăluiri, a avut loc o ședință de urgență a Comitetului Executiv al Federaţiei Române de Gimnastică. Ioan Suciu, preşedintele FRG, a avut o discuție de aproape 5 ore cu Golgotă, în care au analizat acuzațiile făcute. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor