Scandal uriaș » Președintele federației, acuzat că a apelat la sprijin politic pentru rezolvarea unui litigiu: „Vreo două ore am stat acolo. Asta mi-au cerut în continuu!”!

Scandal uriaș » Președintele federației, acuzat că a apelat la sprijin politic pentru rezolvarea unui litigiu: „Vreo două ore am stat acolo. Asta mi-au cerut în continuu!”!

Iscat în urmă cu aproape un an, scandalul de la CSM Constanța, pornit de la jucătorul Laurențiu Toma, și-a mai consumat astăzi un episod neașteptat. Andrei Talpeș, fostul director al clubului din orașul de la malul mării, l-a acuzat pe Constantin Din, președintele Federației Române de Handbal, că a intervenit direct la Primarul Municipiului Constanța, Vergil Chițac, pentru a rezolva litigiul financiar dintre fosta vicecampioană din handbalul masculin românesc și ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor