Șapte suporteri au fost arestați în Paris după meciul din Liga Națiunilor » Incidente și la intonarea imnurilor!

Șapte suporteri au fost arestați în Paris după meciul din Liga Națiunilor » Incidente și la intonarea imnurilor!

Poliția franceză a reținut azi-noapte șapte fani croați care sunt suspectați c-au făcut saluturi naziste înaintea și în timpul partidei din returul „sferturilor” Ligii Națiunilor, pierdute de naționala pe care au susținut-o pe Stade de France (0-2, 4-5 la loviturile de departajare). În imaginile postate pe rețelele de socializare, un grup de suporteri croați, escortați de forțele de ordine, a produs incidente înaintea meciului Franța - Croația. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor