„Santiago Bernabeu”, închis parțial de UEFA! » Real Madrid plătește

„Santiago Bernabeu”, închis parțial de UEFA! » Real Madrid plătește

Real Madrid a fost pedepsită de forul european, din cauza comportamentului fanilor blancos la returul cu Manchester City din play-off-ul Champions League (3-1). Sancțiunea dictată de la Nyon se aplică asupra unei părți a stadionului Santiago Bernabeu fără a se preciza exact care sectoare vor fi afectate. Ceea ce este însă sigur e că echipa campioană a Europei și a lumii nu o va ispăși decât dacă suporterii acesteia vor recidiva. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor