Șah-MAT! Apărarea campioanei a „dormit” » Gigi Becali a lăsat-o pe FCSB fără închizător: sibienii l-au penalizat imediat

Șah-MAT! Apărarea campioanei a „dormit” » Gigi Becali a lăsat-o pe FCSB fără închizător: sibienii l-au penalizat imediat

FCSB a avut un meci extrem de complicat la Sibiu, cu Hermannstadt. Campioana a avut 1-0, însă a fost întoarsă în repriza secundă. Iar golul de 2-1 marcat de Aurelian Chițu (34 de ani) a venit în urma unei faze foarte frumoase. S-a încheiat 3-3. La pauză, Daniel Bîrligea (25 de ani) i-a luat locul lui Mihai Lixandru (24 de ani), iar FCSB nu mai avea niciun închizător de meserie pe teren. Câteva minute mai târziu, Juri Cisotti a trecut fundaș dreapta. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor