S-a contrat cu Eduard Novak și revine cu răspuns » „Trebuie să o luăm și noi de jos. Sport în fiecare zi la clasele I-IV”

S-a contrat cu Eduard Novak și revine cu răspuns » „Trebuie să o luăm și noi de jos. Sport în fiecare zi la clasele I-IV”

Raul Rusescu a purtat marți, la GSP Live Special, un dialog aprins cu Eduard Novak, fost ministru al sportului, acum președinte al Comitetului Național Paralimpic. Intervenția lui Novak vine în contextul în care președintele României, Nicușor Dan, a trimis „Legea Novak” la Curtea Constituțională (CCR) pentru verificare. Acesta, pentru a susține modificările, a invocat că există legi asemănătoare în țări precum Franța sau Italia. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor