Rușii amenință, după embargoul pus de Emil Boc: „Același scenariu o va aștepta pe România”

Rușii amenință, după embargoul pus de Emil Boc: „Același scenariu o va aștepta pe România”

Dmitry Svishchev, prim-vicepreședinte al Comisiei pentru cultură fizică și sport din Parlamentului Federației Ruse, a intervenit în urma declarațiilor lui Emil Boc, care nu e de acord cu ridicarea interdicțiilor sportivilor ruși la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică de la Cluj. Federația Internațională de Gimnastică le-a ridicat interdicțiile sportivilor ruși, care pot concura de acum sub steagul țării. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor