România U21, învinsă la Arad! Naționala lui Curelea a fost dominată în repriza secundă

România U21, învinsă la Arad! Naționala lui Curelea a fost dominată în repriza secundă

Echipa națională de tineret a României a pierdut vineri seara amicalul cu reprezentativa U21 a Serbiei, scor 0-1, pe stadionul „Francisc Neuman” din Arad. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în minutul 79, de Kuljanin. Selecționerul Costin Curelea a rulat tot lotul avut la dispoziție. România U21 e în grupa A a preliminariilor pentru EURO 2027, alături de Finlanda, Spania, Kosovo, Cipru şi San Marino. „Tricolorii” au 4 puncte, cu două sub Finlanda și Spania. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor