România - Norvegia, test complicat la turneul de handbal masculin din Spania » „Tricolorii” lui Buricea mai au un meci tare

România - Norvegia, test complicat la turneul de handbal masculin din Spania » „Tricolorii” lui Buricea mai au un meci tare

Naționala masculină de handbal a României debutează astăzi în Spania la tradiționalul turneu de început de an organizat de federația iberică. „Tricolorii” joacă împotriva Norvegiei de la 19:00. Turneul în acest an se desfășoară la Ciudad de Castellon, într-o sală de 5200 de locuri. Participă 6 formații împărțite în 2 grupe de 3: România, Norvegia și Egipt, iar în cealaltă grupă, Spania, Argentina și Slovacia. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor