România la bilanț » E mulțumită Elisabeta Lipă de rezultatele de la Jocurile Olimpice? „Știți foarte bine ce am spus când am plecat de acasă”

România la bilanț » E mulțumită Elisabeta Lipă de rezultatele de la Jocurile Olimpice? „Știți foarte bine ce am spus când am plecat de acasă”

Elisabeta Lipă, președintele Agenției Naționale pentru Sport, a ținut, sâmbătă, un discurs în grădina Ambasadei României din Paris, la evenimentul de închidere a Casei României pe durata Jocurilor Olimpice. Șefa sportului românesc a vorbit despre bilanțul izbutit de delegația tricoloră, care și-a adjudecat opt medalii pe durata competiței (nouă, incluzând-o și pe cea care ar urma să-i revină gimnastei Ana Maria Bărbosu). ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor