Rivala din Spania l-a ironizat pe Vinicius, după gala Balonului de Aur: „O voi face de 10 ori dacă va fi nevoie. Ei nu sunt pregătiți”

Rivala din Spania l-a ironizat pe Vinicius, după gala Balonului de Aur: „O voi face de 10 ori dacă va fi nevoie. Ei nu sunt pregătiți”

Ousmane Dembele este câștigătorul ediției cu numărul 69 a Balonului de Aur, însă reacțiile după încoronarea internaționalului francez au fost diverse. Printre ele s-a remarcat postarea ironică a celor de la Real Betis, care au profitat de moment pentru a-l înțepa pe starul lui Real Madrid, Vinicius Junior. Clubul din Sevilla a folosit chiar cuvintele brazilianului, rostite anul trecut, pentru a-l înțepa pe fostul jucător al celor de la Flamengo. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor